Side Belediyesi Tarihi Çarşıda Ses Düzenlemesi

 Side Belediyesi, tarihi çarşıda gürültü kirliğine geçit vermeyecek Manavgat ilçesi Side Belediyesi, dünyaca ünlü turizm beldesinde gürültü kirliğine geçit vermiyor. Belediye, haziran ayının başlamasıyla birlikte tarihi Side çarşısında turistlerin alışveriş yaparken rahatsız olmaması için içeriye araçla ve motosikletle girişleri sıkı kontrol altına aldı. Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, sezon süresince turizm beldesinde görüntü ve gürültü kirliğine geçit vermeyeceklerini ifade etti. Turistlerin alışveriş yaparken çarşı içinde araç kullanımı ve hızlı motosiklet sürümünden rahatsız olduğunu dile getiren Uçar, tarihi çarşı içine gireceklerin acil ihtiyaç dışında araçlarını parka bırakması istirham ettiğini belirtti. Beldede görüntü ve gürültü kirliğini önlemek için 10 kişilik zabıta ekibi kurduklarını belirten Uçar, 1 Haziran'dan itibaren Side'de turizm hareketliğinin başladığını kaydetti. Uçar, "Sezon süresince beldemizde görüntü ve kirliğini izin vermeyeceğiz. Tehlikeli araç ve motosiklet kullananları tarihi çarşı içine sokmayacağız. Turistlerin görüntü ve gürültü kirliğinden etkilenmesi için her türlü önlemi aldık." dedi.


Öte yandan Side Jandarma Komutanlığı'na bağlı atlı birlikler turizm beldesinde günlük denetimlerini yapıyor. İngilizce ve Almanca bilen 10 kişilik atlı birlik belirli program dahilinde Side Antik Kent, Roma Kütüphanesi ve Devlet Agorası, Sorgun Çamlığı, Titreyengöl, Ilıca, Evrenseki ve Çolaklı beldelerini dolaştıkları ifade edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...