Side Çocuk Şenliği Başlıyor

Dünya çocukları, Side Apollon Tapınağı'ndan dünyaya sevgi ve barış mesajı verecek
Dünya çocukları, 6. Uluslararası Side Çocuk Şenliği'nde Apollon Tapınağı'nda insanlığa barış ve sevgi mesajı verecek. Antalya'nın Manavgat ilçesi Side Belediyesi'nin düzenlediği 6. Uluslararası Çocuk Şenliği'ne 8 ülkeden 95 çocuk katılacak.

Dünya çocukları, dünyaca ünlü turizm beldesine gelmeye başladı. Side Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Metin Caz, geleneksel hale getirdikleri şenliğe Bulgaristan, Macaristan, Rusya, Moldova, Romanya, Bosna Hersek, Gürcistan ve Türkiye'nin katılacağını ifade etti. 1-4 Haziran tarihleri arası yapılacak olan şenlikte dünya çocuklarına Side'nin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtacaklarını belirten Caz, festival sonunda Apollon Tapınağı ve Side Antik Tiyatro'da dünyaya sevgi ve barış mesajı vereceklerini söyledi.

Caz, "Side'de dünya çocuklarıyla 4 gün süresince dolu dolu kültür ve sanat ekinliği yapacağız. Side Limanı yanına kuracağımız platformda dünya çocukları ülkelerine ait halk dansları ve müziğinden sunum yapacak." dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

BACANAK ne demek? Biliyor musun BACANAAAAM ? :)

Manavgatlıların çokca kullandığı BACANAAAM kelimesinin ne manaya geldiğini biliyor muydunıuz? Özellikle şehir dışından Manavgat 'a ...