Sidede turistler yelbastı ile coşacak!

Side'ye gelen turistler yelbastı dansıyla coşacak
Manavgatlı halk ozanı ve turizmci Aziz Günyeli, 'Günyeli yel bastısı' şarkısı eşliğinde turistleri Side'ye tatil yapmaya çağırdı.
Unser Tour Turizm Seyahat Acentesi'nin sahipliğini de yapan Günyeli, sezonda her hafta Apollon Tapınağı önünde Yelbastı dansıyla Türk halk müziğinden kesitler sunacak.
Tarihi şehirde gezinti yapan yabancı konuklara bağlama, cura ve saz resitali sunarak Türk müziğini yakında tanımalarını sağlayacaklarını belirten Günyeli, "Karadeniz'in kolbastısı varsa Akdeniz'in yel bastısı var. Side'ye gelen turistlerle Apollon Tapınağı'nda yelbastı dansı yapacağız. Birlikte Türkü söyleyeceğiz. Günyeli yel bastısı bastırır kolbastıyı." dedi.

Turizm seyahat acenteliği de yaptığını hatırlatan Günyeli, yeni sezondan çok umutlu olduklarını ifade etti. Günyeli, Side destinasyona gelen turistlerin büyük çoğunluğunu Rus, Orta ve Kuzey Avrupa vatandaşlarının oluşturduğunu kaydetti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...