Manavgatlı Botçular sezondan ümidi kesmeye başladı


Manavgatlı botçular yeni sezondan umudu kesti
Antalya'nın Manavgat ilçesinde botçular, Rusya pazarından umudunu kesti. Manavgat Botçular Derneği (MBD) Başkanı Ramazan Taş, Paskalya Bayramı tatili sonrası başlayan hareketliliğin 19 Nisan'dan itibaren bir anda durduğunu söyledi.
Turizm şehri Manavgat'ta 100 botçu Rusya Federasyonu, Baltık ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) pazarının açılmasını istiyor.

Ramazan Taş, Rusya Federasyonu, Baltık ve BDT'de ise yaprak kımıldamadığını bildirdi. Bot turizminde ölü bir sezona girdiklerini belirten Taş, Avrupa rezervasyon rakamlarının da botçuların yüzünü güldürmediğini kaydetti.

Taş, "Botçuları kötü bir sezon bekliyor. Pazarımızın yüzde 55'ni Rus, BDT ve Baltık ülkeleri oluşturuyor. Dünyayı etkisi altına ekonomik kriz en fazla Rusları vurdu. Krizle birlikte Rus para birimi Ruble yüzde 37 değer kaybetti. Bu da Rusların tatil yapmasını etkiledi. Zor şartlarda tatile gelen turistler de bot turuna çıkmıyor. Bu sezon botçuların işi çok zor." diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...