Antalya Havalimanına termal Kamera konuldu

Antalya Havalimanı'na termal kamera kuruldu
Antalya Havalimanı'ndaki iki dış hatlar terminaline vücut ısısı 38 derecenin üstündeki yolcuları tespit etmek için termal kamera kuruldu.
Domuz gribine (H1N1 virüsüne) önlem amacıyla birinci ve ikinci dış hatlar terminalinin gelen yolcu bölümüne kurulan kameraların salı gününden beri faaliyette olduğunu belirten Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Ömer Koçak, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu birçok havalimanına bu kameralardan kurduklarını ifade ederek, "Vücut ısısı yüksek olan yolcular yeşil renkli olarak görünüyor. Bu durumda görevli sağlık personelimiz yolcuyu ayrı bir bölüme alıyor ve hikayesini dinliyor. Şüphe duyulan bir durum olması halinde Antalya'da bu iş için belirlenen hastanemizde tedavi altına alınıyor." dedi.

Kameranın yolcuları rahatsız etmeyecek bir noktaya yerleştirildiğini ifade eden Koçak, ilerleyen günlerde Antalya'ya gelen turist sayısının artacağı yönünde bilgilendirildiklerini, bu sebeple de kamera sayısının 1 ay sonra 4'e yükseltileceğini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

BACANAK ne demek? Biliyor musun BACANAAAAM ? :)

Manavgatlıların çokca kullandığı BACANAAAM kelimesinin ne manaya geldiğini biliyor muydunıuz? Özellikle şehir dışından Manavgat 'a ...