Antalya ilçelerinde inşaat Yasağı Başladı!

Antalya Valiliği inşaat faaliyetlerini yasakladı
Antalya ve bazı ilçelerinde inşaat yasağı başladı. Beş ay sürecek yasakla turizm yerlerinde gürültü ve görüntü kirliliğinin önlenmesi amaçlanıyor.
Antalya Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada; 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında turizmin hareketli olduğu yerlerde inşaat faaliyetlerinin durdurulacağını duyurdu.

İnşaat faaliyetleri gürültü, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olduğu için önceki yıllarda bazı otellerin rezervasyonlarında düşüş olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Antalya ilinde turizm hareketlerinin yoğun olarak yaşandığı turistik yerlerde sürdürülen inşaat faaliyetleri görüntü, gürültü ve çevre kirliliği oluşturuyor. Bu yüzden Antalya'da 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında inşaat yasağı uygulamaya konuldu."

Söz konusu yasağın görevli birimler tarafından uygulanacağı belirtilerek, bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Alanya, Finike, Gazipaşa, Demre, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik kaymakamlıkları ve ilgili yerlere genelge gönderildiği belirtildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...