MATSO Anadolu Teknik Lisesi Lisesi kaba inşaatı bitti

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)'nın Çeltikçi köyü sınırları içinde yaptırdığı lise binasının kaba inşaatı bitti. İşadamı ve turizmcilerin sağladığı destekle yaptırılan 16 derslikli Anadolu Teknik Lisesi'nin 2009-2010 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirileceği bildirildi.
Okul yapımı için Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in de katımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte protokol sözleşmesi imzaladıklarını belirten MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural, 20 Kasım 2008 yılında başlayan okul inşaatının büyük bir kısmının tamamladığını ifade etti. Bölgede ara elaman açığını kapatmak için yapılan okulun yeni eğitim ve öğretim yılında eğitim ve öğretime başlayacağını belirten Vural, okulun açılmasıyla birlikte ilçede lise düzeyinde derslik açığının önemli ölçüde kapanacağını ifade etti. Vural'ın verdiği bilgiye göre okulda ahşap teknolojisi, bahçecilik, denizcilik, bilişim teknolojileri web programcılığı, veri tabanı programcılığı, elektrik-elektronik teknolojisi, gıda teknolojisi, inşaat teknolojisi bölümleri yer alacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...