Araştirma Gemisi Manavgat'ta tamamlandi Antalya'da Denize iniyor

Akdeniz Üniversitesinin “Akdeniz Su” isimli Araştırma Gemisi Manavgat'ta eksikleri tamamlanarak hazırlandı.
20 Nisanda Antalya'da Kaleiçi Yat Limanı'nda Akdeniz Su için düzenlenecek tören ile görevine başlayacak olan gemi Manavgat'ta Çobanyıldızı etrsanesi'nde son bakımları yapılarak tamamlandı.

Hürriyet'te yer alan haberde "Akdeniz Üniversitesinin Su Ürünleri Fakültesi için satın aldığı “Akdeniz Su” adlı araştırma gemisinin, uluslararası standartlarda araştırma yapabilmesi için eksiklikleri Manavgat'ta Çobanyıldızı tersanesinde tamamlandığı" bildiridldi.
Haberde Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nalan Gökoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mustafa Ünlüsayın, Doç. Dr. Cengiz Deval ve Manavgat Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, tersanede yapımı tamamlanan araştırma gemisinde incelemelerde bulundu denilerek Geminin yapımı boyunca çalışmaları yürüten Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Deval, gemi hakkında bilgi verdiği kaydedildi. Haberi kaynağı ve devamı için buraya bakabilirsiniz.
Akdeniz Su Araştırma Gemisi Haberi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

BACANAK ne demek? Biliyor musun BACANAAAAM ? :)

Manavgatlıların çokca kullandığı BACANAAAM kelimesinin ne manaya geldiğini biliyor muydunıuz? Özellikle şehir dışından Manavgat 'a ...