Alparslan Türkeş Anma Töreni Antalya MHP Teşkilatı Haberi

Alpaslan Türkeş, Antalya'da dualarla anıldı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin efsanevi lideri Alpaslan Türkeş, vefatının 13. yıldönümünde dualarla anıldı. MHP Antalya İl Teşkilatı'nda düzenlenen anma törene partinin eski milletvekillerinden Osman Müderrisoğlu'nun yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Türkeş'in hayatından bölümlerin anlatıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Antalya eski müftüsü ve 21. Dönem Antalya Milletvekili Osman Müderrisoğlu, Türkeş'in ruhu için Kuran'ı Kerim okudu ve dua etti.

MHP Antalya İl Başkanı Aydın Yeşilyurt, Türkeş'in çizdiği yolda yılmadan devam edeceklerini belirtti. Konuşmakta zorlanan Yeşilyurt şunları söyledi: "Evlatları adına bir kere daha söz veriyorum. Onun manevi huzurunda biz Türk milliyetçileri olarak devleti ebed müddet kılıncaya kadar, Türk milletini sırtı pek karnı tok yapıncaya ve İlayı Kelimetullah'a kadar yılmayacağız, yıkılmayacağız. Senin çizdiğin yolda devam edeceğiz ve nihayetinde de sana söz verdiğimiz ve vaat ettiğimiz gibi başaracağız, başaracağız, başaracağız."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

BACANAK ne demek? Biliyor musun BACANAAAAM ? :)

Manavgatlıların çokca kullandığı BACANAAAM kelimesinin ne manaya geldiğini biliyor muydunıuz? Özellikle şehir dışından Manavgat 'a ...