Çarşamba, Haziran 10, 2009

Bina yıkımı yapılırken bitişik kahvede oyun oynayanlar keyiflerini bozmadı


Bina yıkımı yapılırken bitişik kahvede oyun oynayanlar keyiflerini bozmadı

Antalya Manavgat ilçesinde belediye, Manavgat Irmağı kenarını düzenleme çalışmaları kapsamında görüntü kirliliğine neden olan binaları bir bir yıkıyor. Belediye, Develi restorandan sonra Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği binasıyla birlikte 10 gün içinde ikinci yıkımını da gerçekleştirdi.

Dernek binasının yıkım çalışmalarına sabah 09.00 sularında başlayan görevliler, çalışmalarını ekskavatör yardımıyla yaparken bina bitişiğinde kahvede oturanlar gürültüden istifini bozmadan kağıt oyunu oynamaya devam etmesi dikkatlerden kaçmadı.


Başkan Sözen, görüntü kirliği oluşturan eski, bakımsız ve köhne binaları yıkarak şehrin estetik dokusunu korumaya çalıştıklarını ifade etti. Irmak kenarında yapacakları düzenleme ve çevre güzelleşme çalışmalarıyla şehir merkezini cazibe merkezi haline getireceklerini belirten Sözen, kaçak yapılaşmaya da görev yaptıkları süre içinde asla geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Sözen, "Yaptığımız yıkım çalışmalarıyla şehrin estetik dokusunu yeniden kazanıyoruz. Manavgat'ı ikiye ayıran dünyanın eşsiz ırmağını güzelleştirerek turizmde cazibe merkezi yapmak istiyoruz. Hedefimiz ırmakta her türlü su sporları aktivitesinin yapılabilmesini, ailelerin günün 24 saati ırmak kenarında huzur ve güven içinde dolaşabilmesini sağlamak. Dünyanın hiçbir ülkesinde akan başka bir ırmak yok. Atalarımızdan bize bırakılan bu tarihi emaneti en güzel şekilde koruma gayreti içindeyiz." diye konuştu. (CİHAN)

Hiç yorum yok: