Sürücüler Okul önlerinde ya-vaş-la-ma-lı!

Sürücüler, okul önlerinde hız yapmamaları konusunda uyarıldı
Antalya'nın Manavgat ilçesinde sürücüler, okul önlerinden geçerken hız yapmamaları konusunda uyarıldı.
İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Kemal Kesici, yaptığı açıklamada; sürücülerin okul önlerinden geçerken hız limitlerini 30 kilometreye düşürmesi gerektiğini ifade etti.
Servis aracından inen çocukların, aracın önünden ya da arkasından kontrolsüz ve aniden karşıya geçebileceğini belirten Kesici, "Çocuklar uzaklıkları doğru kestirmekte zorluk yaşarlar. Bu algı ve değerlendirme zorluluğundan ötürü bir caddeden karşıdan karşıya geçmeye çalışan çocuk, yaklaşmakta olan aracın hızını ve uzaklığını doğru tahmin edemez. Çocuklar, yetişkinlerle aynı yürüme hızına sahip değildir. Sürücüler okul önünde çok yavaş giderse kaza riski az olur. " diye konuştu.

Okul çıkışında çocukların servis aracına odaklandıkları için kafalarının dalgın olacağına dikkat çeken Kesici, şoförlerin her an karşılarına bir çocuğun çıkabileceği ihtimalini akıllarından çıkarmamalarını istedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

* Yorumunuzu yazabilirsiniz!
Editör tarafından onaylanarak yayınlanacaktır.

Manavgat Haberler içinde en Popüler

Manavgat Haberleri Arşivi

MANAVGAT HABER MANŞET

Manavgat Satılık OTEL ilani İcradan Satılık Otel

Manavgat Satılık ilanı ile satılık otel  ilan.gov.tr sitesinden yayınlandı. Manavgat Otel Satılık ilanı ile icradan satılık otel ilanı bilgi...