Salı, Nisan 14, 2009

Manavgat Müftüsü Halil Taş 2 Bin gül dağıttık dedi

Manavgat Müftülüğü 2 bin adet gül dağıttı.
Manavgat Müftülüğü, Kutlu Doğum haftası etkinlikleri kapsamında 2 bin adet gül dağıttı.
Gülleri Cumhuriyet Meydanı'nda Müftü Halil Taş, vaize eşi Fedan Taş ile din görevlileri birlikte takdim etti.
Müftü Halil Taş, Güllerin Efendisi'nin dünyaya teşrifleriyle kadınların gerçek hak ve hürriyetlerini kazandığını belirterek, ilk gülü eşi Fedan Taş'a verdi.

Müftü, eşi ve din görevlileri, daha sonra ilçe esnafına gül dağıttı. Taş çifti, daha sonra Manavgat Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru'yu makamında ziyaret ederek gül takdim etti.

Müftü Taş, Kaymakam Dayıoğlu ve Başkan Sözen'e ilçede 14-20 Nisan tarihleri arası yapacakları etkinlikle ilgili bilgi verdi.

Müftülük olarak turizm şehrinde dolu dolu bir Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlediklerini belirten Taş, etkinlikle Manavgat, belde ve köylerinde İnsanlığın Onur, Gurur ve İftihar tablosu olan Hz. Muhammed'i (S.A.V) halka en güzel şekilde tanıtacaklarını söyledi.

Taş, "Güllerin Efendisi'ni anma adına ne yapsak azdır. Efendiler Efendisi'nin dünyaya gelişlerinin bin 438 yıl dönümlerini en güzel şekilde kutlayacağız. Camilerimizde Peygamber Efendimiz adına bol bol salâvat-ı şerife getirerek kokusunu ve sevgisini bütün beliğimizle hissetmeye çalışacağız. Etkinlik süresinde halkımıza bol sayıda Kur'an dağıtacağız." diye konuştu.

Hiç yorum yok: